Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

SOSR na Radio Head Awards

SOSR na Radio Head Awards

13.marec 2015, 19.00
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu. Mýtna 1, Bratislava


Program:

Ľubica Čekovská: Film suite I. (Hudba z filmov Rukojemník, Exponáty alebo príbehy z kaštieľa, Demitra 38 a Kruté radosti)

Vladimír Godár: Emmeleia (Hudba z filmu Záhrada) Mohendžo - Daro (Hudba z filmu Krajinka)

Svetozár Stračina: Suita z filmu Pacho, hybský zbojník; Suita z filmov Plavčík a Vratko, Zuzka Turanová a Alžbetin dvor

Martin Burlas: Spam Symphony - svetová premiéra

Účinkujú:

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Spevácky zbor Lúčnica

Anton Popovič - dirigent
Elena Matušová - zbormajsterka
Petra Noskaiová - mezzosoprán
Marián Svetlík - husle

Na otváracom koncerte Radio_Head Awards Festivalu pod Pyramídou 13.3.2015 o 19.00
bude účinkovať Symfonický orchester Slovenského rozhlasu s hosťujúcim Speváckym zborom Lúčnica (Elena Matušová, zbormajsterka), pod taktovkou dirigenta Antona Popoviča.

Sólistkou bude mezzosopranistka Petra Noskaiová a huslista Marián Svetlík. Dramaturgia koncertu zaiste pritiahne pozornosť nielen milovníkov hudby, ale aj filmu. Zámerom festivalovej dramaturgie je predstaviť slovenskú hudobnú kultúru v jej rozmanitosti, čiže aj nepočetnú skupinu slovenských skladateľov, ktorí majú povestný cit pre obrazový príbeh vyjadrený cez filmovú hudbu.

V prvej časti koncertu sa môžete tešiť na výber z filmovej hudby Ľubice Čekovskej: Film suite I. (Hudba z filmov Rukojemník, Exponáty alebo príbehy z kaštieľa, Demitra 38 a Kruté radosti), Vladimíra Godára: Emmelia (Hudba z filmu Záhrada), Mohendžo - Daro (Hudba z filmu Krajinka) a nestora slovenskej filmovej hudby Svetozára Stračinu: Suita z filmu Pacho, hybský zbojník; Suita z filmov Plavčík a Vratko a Alžbetin dvor.
Pre znalcov slovenskej hudby nebude prekvapením, že najnovšia premiéra diela tohto roku jubilujúceho Martina Burlasa: Spam Symphony, zasiahne poslucháčov na citlivých neuralgických bodoch. Nie náhodou dostal M. Burlas Mimoriadnu cenu SOZA 2013 za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry. Aktuálnym dielom skúma cez obzor skladateľskej optiky mieru civilizačného smogu v našich životoch. Spam Symphony vznikla na upravené libreto Nory Ružičkovej. Slovami autora povedané: „.. je to meditácia o osude manipulovanej spoločnosti, ako produktu „brainwashingu" z poradných rubrík nielen bulvárnych časopisov...". Po vypočutí Spam Symphony by ste už nemali byť tými istými poslucháčmi ako pred tým, lebo podľa použitých citátov Nory Ružičkovej: „riaďte sa vnútorným hlasom - rozvíjajte svoju osobnosť - je pekné vidieť kam až sme to spolu dotiahli - sledujte dianie okolo seba a vzdelávajte sa - vydržte v tejto polohe približne sedem vdychov " ... Ale ktovie?

Vstup na koncert je voľný na miestenky, ktoré si môžete vyzdvihnúť na predajných miestach Ticketportalu (rezervácia cez Ticketportal).

Koncert sa vysiela v priamom prenose v Rádiu Devín, do EBU a streamuje cez MeToo.sk.

www.radiohlavy.sk

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame