Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Fabrizio Paterlini - taliansky festival Dolce Vitaj 2015

Fabrizio Paterlini - taliansky festival Dolce Vitaj 2015
Fabrizio Paterlini – záverečný koncert talianskeho festivalu Dolce Vitaj 2015!

30. júna 2015, 19:30, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava


Koncert je súčasťou programu Kultúrneho leta a Hradných slávností Bratislava 2015 a  koná sa pod záštitou ministra kultúry SR.

Vstup na koncert je voľný, odporúča sa potvrdiť účasť na stránke Talianskeho kultúrneho  inštitútu.
 
Na svojom bratislavskom koncerte sa predstaví v spoločnosti troch vynikajúcich  slovenských hudobníkov, ktorými budú Pavel Bogacz jr. (husle), Martin Petrík (viola) a  Karolína Hurayová (violončelo). V premiére pri tejto príležitosti zaznie aj skladba, ktorú  klavirista napísal zvlášť pre Bratislavu.

Fabrizio Paterlini je jeden z najlepších talianskych skladateľov a klaviristov novej generácie.  V rámci žánru modern classical ho kritika zaraďuje do skupiny najvýznamnšjších  predstaviteľov, čím ho stavia vedľa velikánov ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Michael  Nyman a George Winston.

Na svojom konte má niekoľko platní, zvlášť jeho posledné 3 nahrávky - “Now”, “Autumn  stories” a “The Art of the Piano” - sú skutočnými majstrovskými dielami. Paterliniho skladby  zazneli vo vysielaní rozhlasových spoločností BBC (Veľká Británia) a CBC (Kanada).
Spomedzi mnohých spoluprác umelca na rôznych projektoch možno vyzdvihnúť  dokumentárny film “Controvento”, realizovaný nadáciou “Fondazione Berrero”, v ktorom sa  objavili aj osobnosti ako Alda Merini (významná talianska poetka), Mauro Corona  (taliansky spisovateľ), Rita Levi Montalcini (neurologička, nositeľka Nobelovej ceny) atď.  Paterliniho hudba tu sprevádza rozprávanie protagonistov a stáva sa sugestívnym  podkladom pre ich myšlienky.

V jeho kompozíciách sa od počiatku prejavuje vplyv rocku a elektronickej hudby, teda  štýlov, ktoré má skladateľ v obľube. Spomenuté vplyvy sú zároveň často výsledkom  interakcie s hudobníkmi a skupinami reprezentujúcimi tieto žánre.
 

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame