2. koncert sezóny SOSR - Lejava, Bartók, Prokofiev

2. koncert sezóny SOSR - Lejava, Bartók, Prokofiev

12. november 2015, 19:00
Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Mýtna 1, Bratislava
  
Marián Lejava - Candide, predohra
Béla Bartók - Koncert pre husle a orchester č. 2, BB 117
---
Béla Bartók - Dva portréty – Ideál, Groteska
Sergej Prokofiev - Popoluška, výber z baletných suít

                              
Dalibor Karvay, husle 
Mario Košik, dirigent 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
   
Vstupenky zadarmo si môžete rezervovať v sieti Ticketportal dva týždne pred koncertom                    
   
Dalibor Karvay (*1985) je slovenský husľový virtuóz. Narodil sa ako mimoriadne nadané dieťa. Pod vedením svojho otca Antona Karvaya hral už ako trojročný na husle a v roku 1992 začal v Žiline navštevovať konzervatórium pod vedením profesora Bohumila Urbana. Svoj prvý verejný koncert absolvoval ako sedemročný a prvé CD nahral ako desaťročný.

Od roku 2000 študoval na konzervatóriu vo Viedni pod vedením profesora Borisa Kuschníra, na Hudobnej univerzite v Grazi (Universität für Musik und darstellende Kunst) a na Konzervatóriu v Žiline, štúdium ukončil na Akadémii umení - Fakulta múzických umení v Banskej Bystrici.

Ako sólista účinkoval so Štátnym komorným orchestrom v Žiline, Slovenskou filharmóniou v Bratislave, Štátnou filharmóniou v Košiciach, Filharmóniou Bohuslava Martinů v Zlíne, Rundfunk Sinfonierorchestra v Berlíne, Solistes Européens v Luxemburgu, English Chamber Orchestra a Radio Symphonierorchester vo Viedni.

V roku 2005 získal vďaka sponzorskému príspevku Stredoeurópskej nadácie husle v hodnote vyše štyristotisíc korún z bruselskej dielne Mathiewa Devuysta.

Zdroj: wikipedia
 

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame