Tour de France 2022
Tour de France 2022

Rádio KLASIKA nahradí Rádio PYRAMÍDA

Rádio KLASIKA nahradí Rádio PYRAMÍDA

Od 1. februára začne na vlnách Rádia KLASIKA vysielať nové Rádio PYRAMÍDA. Táto programová služba vznikla pri príležitosti 90. výročia začiatku vysielania Slovenského rozhlasu a poskytne to najlepšie z nášho bohatého archívu. Rádio PYRAMÍDA bude vysielať 1 rok. Priaznivci klasickej hudby však nemusia byť sklamaní. Vysielanie Klasiky sa implementuje do novej programovej služby, lebo časť vysielania Pyramídy bude tvoriť práve klasická hudba. Rádio KLASIKA by sa malo do éteru vrátiť 1. januára 2017.    

Vysielacia štruktúra ostane zachovaná. Redaktori s dlhoročnými skúsenosťami budú vyberať z archívu tie najdôležitejšie nahrávky, ktoré zostavia do piatich dvojhodinových celkov. Tie budú počas dvoch týždňov rotovať tak, aby sa opakovali vždy v iných časoch a postupne sa nahrádzali novými. Jednotlivé segmenty budú podľa obsahu jednotlivých príspevkov zostavené takto:

Blok A    Publicistika - redaktor Marián Grebáč
Blok B    Klasická hudba - redaktorka Melánia Puškášová
Blok C    Humor - redaktorka Tamara Chlebová
Blok D    Folklór, folk, jazz, pop - redaktor Marián Minárik 
Blok E    Literatúra a dráma - redaktor Marián Grebáč

Rádio PYRAMÍDA bude rovnako ako rádiá Litera, Junior a Klasika vysielať digitálne. Poslucháči si novú programovú službu nájdu na svojich počítačoch, mobiloch a tabletoch, alebo si ju môžu naladiť cez satelit (UPC, Skylink).       

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame