Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Musica da camera 1 - spieva Dagmar Pecková

Musica da camera 1 - spieva Dagmar Pecková
Spieva Dagmar Pecková

Petr Eben - Šesť piesní na básne Rainera Mariu Rilkeho (Eben - klavír)

Arnold Schönberg - Pieseň lesnej holubice z Piesní z Gurre (Bělohlávek, Pražská komorná filharmónia.)

PONDELOK     19. 10. 2015    20:00
ŠTVRTOK        22. 10. 2015    08:00
NEDEĽA           25. 10. 2015    16:00

Dagmar Pecková (*1961) je česká operná speváčka, mezzosopranistka. V súčasnosti je vydatá za nemeckého hudobníka Klausa Schiessera. Má dve deti. Syna Theodora, ktorého otcom je violončelista Aleš Kaspřík a zo súčasného manželstva dcéru Dorotheu. Jej predošlým manželom bol novinár Jiří Vejvoda.

Absolvovala pražské konzervatórium a operné štúdium v Drážďanoch. Vystriedala angažmán v drážďanskej Semperova opere a Štátnej opere v Berlíne, predstavila sa tiež na mnohých ďalších významných svetových scénach (Stuttgart, Ženeva, Mníchov, San Francisco, Paríž, Barcelona), vrátane londýnskej Kráľovskej opery Covent Garden. 

V rámci svojej koncertnej činnosti vystupuje na pódiách vo Viedni, Madride, Londýne, Tokiu, Zürichu, Montreale, Moskve. Spievala tiež v newyorskej Carnegie Hall. Vystupuje aj na medzinárodných festivaloch v Bregenzi, Salzburgu, Prahe či San Sebastiane.

Vystupovala opakovane na prestížnych medzinárodných hudobných festivaloch, ako sú Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražská jar alebo Schleswig-Holstein Music Festival, kde bola v roku 2014 rezidenčné umelkyňou.

Spolupracuje s Českou filharmóniou a dirigentami (Jiří Bělohlávek, Sir Charles Mackerras, Richard Hickox, Libor Pešek). Medzi jej najvýznamnejšie nahrávky patrí CD s áriami Gustava Mahlera a Wolfganga Amadea Mozarta.

V roku 1999 dostala Pecková cenu Thálie v kategórii "opera" za rolu Carmen v inscenácii pražského Národného divadla. V roku 2015 vydala Dagmar Pecková v spolupráci s vydavateľstvom Supraphon nový album s názvom Hriešnica, na ktorom naspievala árie osudových hrdiniek, ako sú Mária Magdaléna, Herodiada, Dalila, Medea, Elektra či Salomé. Nahrávka vznikla v spolupráci s dirigentom Aleksandar Markovičom, Slovenskom filharmóniou a Slovenským filharmonickým zborom. 

Zdroj: wikipedia
 

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame